سروش دانش فارابی

سروش دانش فارابی

سروش دانش فارابی(سهامی خاص)

یکی از روش هایی که برای تعیین جنسیت جنین پیش از بارداری مورد استفاده قرار می گیرد، بکار بردن رژیم غذایی خاص است.

پیروی از رژیم غذایی مخصوص برای به دست آوردن فرزند پسر یا دختر از زمان های قدیم معمول بود، ولی از آنجا که مکانیسم و نحوه اثر این روش ناشناخته بود، رژیم های غذایی و متفاوت و گاه متناقض به کار گرفته می شد.در انسان اگر چه نحو عمل رژیم غذایی و استفاده از رژیم مناسب شناخته نشده ولی حدس زده می شود که ممکن است به علت تغییر متابولیسم تخمک و بخصوص یون های سطح خارجی آن در صورتی که تخمک یون مناسب را داشته باشد بتواند اسپرماتوزوئید حامل کروموزوم جنسی y یعنی پسر یا x یعنی دختر را به طرف خود جلب کند.نتایجی که از به کار بردن این روش گزارش شده، یکنواخت نیست و بعضی از مراکز بین ۸۰ تا ۱۰۰ درصد موفقیت گزارش داده اند (برگرفته از سایت آفتاب).

هدف رژیم غذایی بر اساس اسیدی و قلیایی بودن غذاها نیست. هدف، تاثیر غذا روی بدن بویژه خون است. بعضی از غذاها خون را اسیدی و بعضیها قلیایی تر می کنند. که این تغییر بسیار کم است اما همین تغییر بر سایر اندام ها و سلولهای بدن تاثیر می گذارد مثل ترشحات واژن و رحم. تاثیر اسیدی و قلیایی بودن غذاها بر ترشحات و خون بدن از املاح درون این غذاها منشا می گیرد. این املاح تعادل یونی بدن را تغییر می دهند و با این تغییر تعادل باعث تغییر اسیدیته می شوند.

بعضی از محققین تاثیر تغییر تعادل یونی را مهمتر از تغییر اسیدیته بدن می دانند. بر اساس این مواردی که ذکر کردم باید بدانید تغییر تعادل یونی مهم است نه حذف کامل یک یون!
پس شما  نباید غذایی را حذف کنید فقط کافی است مقدار مصرف آن را کمتر کنید و از سایر مواد غذایی تاثیرگذار مثبت بیشتر مصرف کنید تا تعادل را به سمت دلخواه برگردانید.


اجرای این رژیم های غذایی در چه مواردی ممنوع است؟

ابتدا باید مطمئن شوید که ممنوعیتی برای اجرای رژیم نداشته باشید.

*  مثلاً رعایت رژیم غذایی برای پسردار شدن در موارد: فشار خون بالا، ناراحتی های قلبی و نارسایی های کلیوی ممنوع است.

*  رعایت رژیم غذایی برای دختردار شدن در موارد: اختلالات عصبی، بالا بودن کلسیم خون و نارسایی های کلیوی ممنوع است.

 

برای پسردار شدن چه چیزهایی را بیشتر باید خورد؟

برای پسردار شدن باید از مواد غذایی حاوی سدیم و پتاسیم بالا استفاده کرد و مصرف کلسیم محدود گردد. مواد غذایی زیر توصیه می شود:


مرکبات- زردآلو- آناناس- موز- هلو- گلابی- سیب- گوجه سبز- آلو- خیار- خرما- گیلاس- تمشک- توت فرنگی- انجیر- خربزه- آب میوه و سبزی- حبوبات- کنگرفرنگی- گوجه فرنگی- پیاز- چغندر قرمز- زیتون- قارچ- کلم- ذرت- نخودسبز- سیب زمینی- سبوس- گندم- شاه بلوط- تره شاهی- کنسرو ماهی- ژامبون- کره- ماء الشعیر- کلوچه- نوشابه گازدار- نقل- قهوه- چای-  کاهو


برای دختر دار شدن چه چیزهایی را بیشتر باید خورد؟

برای دختر دار شدن باید از مواد غذایی حاوی کلسیم بالا استفاده شود و مصرف سدیم و پتاسیم محدود گردد. مواد غذایی زیر توصیه می شود :

پنیر سفید- ماست شیر اب پرتقال تخم مرغ بادام و بادام زمینی بدون نمک گردولوبیا سبز مارچوبه  ماکارونی گوشت ۱۰۰ گرم در روز ماهی که با بخار پخته شده باشد و آبش کاملاً گرفته شده باشد.

 

* شما عزیزان می توانید در بخش نظرات به لیست این مواد غذایی مواردی را نیز اضافه نمائید.*

.سوالاتی که به صورت خصوصی ارسال می شوند پاسخ داده نمی شوند.